Wyślij nam wiadomość - skontaktujemy się z Tobą.


* Pola wymagane.

Monitoring sieci i infrastruktury

Czy wiesz jak wykorzystywana jest Twoja sieć firmowa oraz czy jest bezpieczna?

Jeśli prowadzisz biznes i obawiasz się o swoją sieć mamy dla Ciebie rozwiązanie. Posiadamy szereg rozwiązań do monitorowania. Całodobowy nadzór nad sprawnością infrastruktury i usług. Stosujemy zaawansowane systemy monitorujące (ZABBIX), które umożliwiają ciągłą kontrolę zasobów począwszy od temperatury procesorów, aż do obciążenia serwisów www. Alerty - w przypadku wykrycia anomalii, wyłączenia urządzenia bądź błędnego działania nasze oprogramowanie wysyła ostrzeżenie, do wyznaczonej osoby, a także zapisuje zdarzenie oraz jego czas trwania. Oferujemy również rozwiązanie do monitorowania sieci pod kątem bezpieczeństwa, mapowanie infrastruktury, wykrywanie podatności, wycieków, błędów konfiguracyjnych, a także monitorowanie zasobów internetowych w poszukiwaniu informacji o ewentualnych wyciekach. (Kliknij by przeczytać o szczegółach) Jeśli natomiast obawiasz się do jakich celów wykorzystywana jest sieć Twojej firmy, możemy przy użyciu odpowiedniego oprogramowania monitorować ruch sieciowy. Masz dość klientów „wysysających” Twoje łącze? Jeśli udostępniasz swoje łącze klientom może zdarzyć się, że zostanie ono przez nich „zapchane”. Nasz sprzęt pozwala podzielić pasmo na niezależne obszary, np. 1Mb dla klientów i 2Mb dla biura.

Teraz możesz pracować bez obaw. Taki podział jednocześnie oddziela fizycznie Twoje komputery od komputerów klientów. Uniemożliwia to im ewentualne próby włamania się do Twoich zasobów.Obawiasz się o bezpieczeństwo? I słusznie, udostępnianie Internetu przy pomocy zwykłego rutera wi-fi to prawie samobójstwo. Prędzej czy później skończy się to włamaniem do Twoich zasobów lub wykorzystaniem Twojego Internetu do nielegalnych działań. Śledztwo zacznie się od Ciebie. AdSpot to jednocześnie profesjonalny router z firewallem, mamy 20 lat doświadczeń w dostarczaniu Internetu i nasz sposób zaprogramowania czyli konfiguracja HotSpotu jest sporą częścią tych doświadczeń. r. Poczekalnia - ten wariant skierowany jest do firm i przedsiębiorstw, w których klienci oczekują częto na na Waszą usługę dłużej niż kilka minut. Są to serwisy samochodowe, salony fryzjerskie, kina i wiele innych. Zazwyczaj takie firmy organizują kąciki dla klientów, poczekalnie. Często są tam czasopisma a nierzadko telewizor. Tutaj proponujemy np. bezpłatne Vouchery 15-to lub 30-to minutowe z nadrukiem reklamowym. Do rozważenia są reklamy insertowe. Kawiarnia - wariant podobny do poczekalni. Właściciel może wydawać zróżnicowane (czasowo) Vouchery w zależności od sytuacji. Np. w zamian za zakup herbaty – voucher 30-to minutowy. W zamian za większe zamówienie – voucher godzinny. Tu również proponujemy nadruki reklamowe.


Najważniejsze funkcje

Monitoring

Aplikacja w czasie rzeczywistym zbiera informacje na temat ruchu sieciowego wychodzącego z każdej stacji roboczej podłączonej do sieci.

Raportowanie

Zebrane dane prezentowane są w formie eleganckich wykresów kołowych, jasno przedstawiających żądaną informację - częstość odwiedzania danej strony bądź ilość pobranych danych.

Dyskrecja

Nasza aplikacja nie jest instalowana bezpośrednio na stacji roboczej. Takie rozwiązanie zapewnia maksymalną dyskretność.

Jak to działa?

1/3 Krok pierwszy

Najpierw nasz specjalista instaluje w Twojej sieci nasze urządzenie - będzie ono zbierać cały ruch wychodzący z sieci i zapisywać do wewnętrznej bazy danych.

 

2/3 Krok drugi

Zebrane informacje wysyłane są na nasz serwer, który przeanalizuje otrzymane dane i na ich podstawie wygeneruje raport.

 

3/3 Krok trzeci

Teraz musisz już tylko zalogować się na podany przez nas adres www i do woli przeglądać wygenerowany raport w przystępnej i logicznej formie.