Integracja

Optymalny wybór dla każdej firmy

Oprogramowanie to inteligencja Twojego przedsiębiorstwa. Nie całkiem sztuczna bo pracują na nim ludzie, którzy przecież  są częścią systemu. Przedsiębiorstwa podążają zazwyczaj dwoma drogami: kupują oprogramowanie kompletne, pokrywające wszystkie potrzeby firmy albo starają się wykorzystywać najlepsze, lub najbardziej im odpowiadające produkty na rynku w danych dziedzinach. W pierwszym przypadku jest to zawsze kompromis - firma dostosowuje się do sposobu działania oprogramowania a jeśli zmiany są konieczne - kosztują krocie. W drugim poszczególne działy firmy działają wg własnych upodobań i najlepszych wzorców. Jednak pojawiają się problemy z komunikacją międzu działami/modułami oprogramowania. 

I tu wkraczamy my.

Na rynku jest sporo oprogramowania integrującego na podstawowym poziomie i z prostą logiką (Zapier, Automate.io itd.). Jednak jeśli chcemy zrobić pełną integrację i stworzyć funkcjonalny system powinniśmy w tym jednym obszarze zdecydować się na rozwiązanie własne - czyli integrację zbudowaną dokładnie na bazie naszych wymagań, obserwacji działania przedsiębiorstwa, jego przyzwyczajeń (jeśli są dobre). Budując taką integrację warto i powinno się przy okazji zadbać o tzw. pamięć firmy.

Gwarantujemy solidne wykonanie takiego zadania. Mamy do dyspozycji nie tylko informatyków, tu przede wszystkim wykorzystujemy analityków zarządzania oraz doświadczenie 30 lat pracy w branży. Co konkretnie robimy? Przy użyciu specjalnej platformy 4D (4d.com) przygotowujemy oprogramowanie składające się z wewnętrznej bazy danych, modułu logiki (czyli naszego kodu opisującego reguły biznesowe) oraz, panelu do zarządzania i raportowania oraz jeśli potrzeba interfejsu web. Ponieważ platforma 4D jest wyposażona w wiele mechanizmów łączności (z innymi programami) również na niskim poziomie (np TCP), możemy zapewnić transfer informacji pomiędzy programami działającymi w firmie często wtedy gdy nie zostały przygotowane do takiej współpracy. Programy, którym brakuje funkcjonalności (np. są dobre ale nie mają interfejsu www) możemy wesprzeć zapeweniając je. Firmę integrujemy też ze światem zewnętrznym jeśli jest taka potrzeba. Pracami obejmujemy systemy pocztowe, zasoby chmurowe (iCloud, NextCloud), aplikacje, e-Commerce, systemy płatności (Przelewy24), podpisy (Login.gov), API (np. CEiDG). Automatyzujemy też prace administracyjne - np. backupy na taśmy, współpraca z Amazon S3/Glacier. Jeżeli szukałeś rozwiązań i nic nie znalazłeś to może porozmawiajmy. Możemy wypracować świetne rozwiązania i co Cię może zaskoczy - bardzo ekonomiczne.

 

 

Czy wiesz co to jest integrator ? Integrator łączy rozwiązania, czasem dobiera sprzęt. Zarządza (projektuje) wymianę informacji między systemami...